Sportoviště nejen pro rodiny s dětmi

Areál BMX

Místo: Vrbno pod Pradědem, část Mnichov

Areál volnočasových aktivit u řeky Černé Opavy v Mnichově se sportovně rekreačním vybavením.

V areálu najdete: dětské hřiště, travnaté hřiště, bikrosové (BMX), cyklokrosové a cyklistické tratě s částečným využitím pro inline brusle, cvičební prvky s návody na provádění cviků, dřevěný přístřešek s pitnou vodou a posezením, odpočívadlo, kneipovadlo s posezením, informační tabule.


Minigolf

Místo: Karlovice

Minigolf je otevřen v měsících červen - září, vstupné děti 20,-, dospělí 40,- Kč. Lze zakoupit permanentku nebo si domluvit vstup i mimo uvedenou dobu. Kontakt: David Valach, tel.: 774 750 717, golf.karlovice@seznam.cz


Lesopark

Místo: Vrbno pod Pradědem

Příjemná zóna pro relaxaci všech generací, od nejmenších dětí až po seniory. Lesopark je bezpečný pro dětské aktivity na herních prvcích, poskytuje prostor pro příjemné procházky a bezpochyby je vlídným místem pro setkávání občanů a návštěvníků města. Najdete ho nad ul. Jesenickou, těsně u bývalé továrny Vrsan (Moravolen).


Pumptrack v Ludvíkově

Místo: Ludvíkov

Turisté libující si ve skocích na bicyklech si mohou v Ludvíkově užívat od roku 2011 novinku – pumptrack – který je na první pohled takovou dřevěnou a různě pozohýbanou drahou. Jde o dřevěnou dráhu pro cyklisty v horní části obce. Šlo nám o vyžití místních i turistů i mimo zimní sezonu. Cyklisté jezdí po dráze s klopenými zatáčkami s umělými terénními vlnami. Je to jízda vyloženě zajímavá i pro menší děti, stačí jen umět jezdit na kole. Platí pouze jedno pravidlo, jezdí se jen za sucha a jedním směrem. Pumptrack mohou využívat třeba i oddíly cyklistiky k nácviku koordinace, jízdy v boulích a klopených zatáčkách.


Park Dětský svět při MŠ Jesenická

Místo: Vrbno pod Pradědem
Provozní doba v pracovní dny: od 1. května do 15. října od 14.00-20.00 hod.
Provozní doba v sobotu a neděli: od 1. května do 15. října od 9.00-20.00 hod.

Vstup do parku je zdarma, v parku lze využít čas s dětmi v příjemném prostředí na  atraktivním a bezpečném herním vybavení pro děti. Park je monitorován bezpečnostní kamerou.


Pumptrack ve Vrbně

Místo: Vrbno pod Pradědem

Nápad pořídit do Vrbna pumptrack se zrodil v době příprav na oslavy 400 let města. Pumptrack znají zejména cyklisté, kteří touží zažít více adrenalinových zážitků, než skýtá jízda po silnicích či horských stezkách. Dráha nabízí překážky v podobě terénních vln, lávek, zhupů či klopených zatáček. Může být přírodní, ale také mobilní. Druhá varianta nabízí možnosti přeskupování překážek z dřevěných a kovových prvků a tedy proměny dráhy, ale také její snadnou demontáž a možnost postavit pumptrack zase někde jinde. Novou dráhu zkoušejí projet také příznivci skateboardů a bruslí in-line, hlavně ale cyklisté. Pokud jste si ji nevyzkoušeli, určitě to udělejte, je stabilní, pevná a určitě zajímavá a zábavná. Doporučit můžeme už jen správné vybavení včetně helmy a chráničů, jízdu malých dětí pak za dozoru dospělých. Na dráze totiž sportuje každý na vlastní nebezpečí.