Zimní lyžařské areály pro sjezdové lyžování

Ski Arena Vrbno

Místo: Vrbno pod Pradědem, Žižkova ulice
Areál přímo ve městě s parkováním u vleku. Provozní doba 7 dní v týdnu, délka sjezdovky 800 m, šířka sjezdovky 45 m, převýšení 173 m. Kapacita vleku 1200 os./hod., umělé osvětlení, dětský vlek. Zasněžováno technickým sněhem. Od roku 2012 lyžařská škola v areálu, výuka zábavnou formou na samostatném dětském vleku. Výuka rovněž pro dospělé.
Více informací o lyžařském areálu >


Skiareál Ludvíkov

Místo: Ludvíkov, 680 m n.m.
Lyžařský svah se nachází v bezprostřední blízkosti pensionu Grizzly, uprostřed obce Ludvíkov.
Lyžařský vlek je bubínkový Doppelmayr, vhodný i pro malé děti. Svah je uměle zasněžován, upravován rolbou. Na svahu jsou umístěny železné prvky pro snowboardisty. Večerní lyžování při umělém osvětlení. Dostatek ubytovacích kapacit a občerstvení v okolí.
Více informací o lyžařském areálu >


Skiareál Sedlář

Místo: Karlova Studánka, 860 m n.m.
Skiareál 50m od hlavní komunikace v dolní části Karlovy Studánky. Parkování přímo ve skiareálu + velké parkoviště 200m od skiareálu.
Nová prodloužená sjezdovka o délce 540m (převýšení 110m). Nový vlek dvoukotva Leitner (1100 os./hod.), při nedostatku sněhu technické zasněžování. 2x týdně (Út, Pá) večerní lyžování. V areálu je restaurace s velkou terasou a občerstvením.
Více informací o lyžařském areálu >


Skiareál Praděd – Ovčárna

Místo: Praděd – Ovčárna
Nejvýše položené středisko České republiky. Vynikající sněhové podmínky – sníh se často udrží až do konce dubna. Vybavení areálu: 6 vleků, celková přepravní kapacita 1000 osob za hodinu. Celová délce sjezdovek 4,5 km se sjezdovými tratěmi všech obtížností, i pro začátečníky.
Více informací o lyžařském areálu >